NEFRETTEN SEVGİYE GEÇTİM

Ben önceki yaşamım süresinde kumar oynayan, içkiyi aşırı içen, hap içen, esrar içen, silah ve bıçakla adam yaralayan, kavgayı seven, kısaca serseri deyimini hak eden bir insan idim.

Bu yaşantımda İsa Mesih’i sadece herhangi bir peygamber olarak bilirdim. Fakat bir arkadaşın kanalıyla İncil’i sahip olduktan sonra ilk okuduğumda pek kavrayamadım. Ama ruhumda beni İncil’i sevmemi ve tekrar okumamı isteyen bir varlığı hisseder oldum ve okuya okuya, tarlaya ekilen bir tohum gibi ruhumda bir tohumun geliştiğini, filizlendiğini ve büyümekte olduğunu fark ettim.

Read more ...

ARANAN GERÇEK, ARAYAN GERÇEK

Hiç boşlukta kaldığınız oldu mu? Ben çok kaldım. Hem ben boşluktaydım, hem içimde boşluk vardı. Bu boşluğu gidermek ve durabileceğim sağlam bir yer, bunun için de epey çaba göstermem gerekti. İşe, inancımı öğrenerek yaşamam gerektiğini düşünmekle başladım.

Read more ...

BEN YENİDEN DOĞDUM

Dindar bir ailenin çocuğuyum, tahsilim o kadar kabarık değil. Derslerimde pek başarılı değildim, buna karşın baskı dolu bir ortamda dayakla ve psikolojik darbelerle yetiştirildim. Okul dönemindeki öğretmenim bile bu baskılara katılıyordu, hatta “Eti senin kemiği benim” anlayışıyla bu kötü gidişin tuzu biberi oluyorlardı. Din konusunda hiçbir ciddi eğitim almadım, şimdiye kadar kulaktan dolma bilgilerle ve okuldan öğrendiklerimle yetindim.

Hayatımın büyük kısmı 22 sene önce öğrendiğim mimarlık üzerine teknisyenlik ve Tae Kwon Do dalında sürekli deneyimlerle geçti. Mimar deneyimlerinden mekanik tasarımda gelişmeye başladı. Otomobil ve askeri alanda birçok teknolojik gelişmeleri tasarladım. Okul yıllarındaki o başarısız ve çelimsiz çocuk 1975-1980 arası korkulan ve merak edilen bir gence dönüştürülmüş baskıların ve dayakların etkisini kırıp onun yerine intikamcı ve öç alıcı bir tutum sergilemeye başlamıştı. Hayatımda kurtulamadığım yönlerimden bazıları da bunlardı.

Read more ...

NEDEN HRİSTİYAN OLDUM?

Ailemin beş çocuğundan ikincisiydim. Babam Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdikten ve bir süre hafızlık yaptıktan sonra politikaya atıldı. Ailem her muhafazakâr aile gibi çocuklarının gerek normal eğitimini ve gerekse dini eğitimiyle yakından ilgilenmişti. Ülkenin önde gelen gazetelerinden birisinin özel haber servisinde çalışıyordum. Değişik okullarda okumam ve yaptığım araştırmalardan dolayı gazete yönetimi benim bu serviste daha başarılı olacağımı düşünmüştü.

Yazı İşleri Müdürü bana: “Biliyorsun, son günlerde yurt dışındaki diplomatlarımıza Ermeni terör örgütü ASALA militanları tarafından saldırılar oluyor. Aldığımız duyumlara göre bu terör örgütü Türkiye’deki Ermeni kiliseleri tarafından finanse ediliyormuş. Kiliselere git, kendini Ermeni olarak tanıt ve araştır bakalım” dedi.

Read more ...